Spegellampett, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk, för två ljus, träskuren dekor, förgylld, krönt av bandrosett, ramen med band- och pärlstav, ljusarmar i mässing, kvicksilverfolierat glas, 96 x 54 cm

Något maskstungen

871670

2021-02-28