Josef Lorenz skulptur
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF LORENZL (Österrike, 1892-1950):Kvinna i akrobatisk pose, signerad på metallsockeln, patinerad metall, sockel i svart marmor/kalksten samt grön kalcit, höjd ca 26 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Ett mindre nagg på sockeln, smärre slitage
871698
2021-02-21