Josef Lorenz skulptur

Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur
Josef Lorenz skulptur

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOSEF LORENZL (Österrike, 1892-1950):Kvinna i akrobatisk pose, signerad på metallsockeln, patinerad metall, sockel i svart marmor/kalksten samt grön kalcit, höjd ca 26 cm

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Ett mindre nagg på sockeln, smärre slitage

871698

2021-02-21