Tapio Wirkkala Kantarell vas
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, "Kantarell", signerad Tapio Wirkkala Iittala -55, linjeslipat klart glas, höjd 11,5 cm
Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem
smärre slitage, mikronagg kan förekomma
871705
2021-02-08