Tapio Wirkkala Kantarell vas

Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas
Tapio Wirkkala Kantarell vas

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAPIO WIRKKALA, vas, "Kantarell", signerad Tapio Wirkkala Iittala -55, linjeslipat klart glas, höjd 11,5 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

smärre slitage, mikronagg kan förekomma

871705

2021-02-08