Bord 1800-tal

Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD, 1800-tal, stomme av furu, bemålat i svart, svarvade ben samt 2 lådor i sargen, höjd ca 77, 100x65 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Bruks- och åldersrelarterat slitage, färgbortfall, 2 nycklar medföljer vid utlämningen

871708

2021-02-08