Golvlampa 1920-tal

Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal
Golvlampa 1920-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GOLVLAMPA, 1920-tal, bemålad fot och skärm, skuren dekor på fot, detaljer av mässing, höjd ca 170 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

bruks- och åldersrelaterat slitage, skador och hål i skärm, något sned

871750

2021-02-08