Golvlampa 1920-tal
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1920-tal, bemålad fot och skärm, skuren dekor på fot, detaljer av mässing, höjd ca 170 cm
Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem
bruks- och åldersrelaterat slitage, skador och hål i skärm, något sned
871750
2021-02-08