Ägghöna

Ägghöna
Ägghöna
Ägghöna
Ägghöna
Ägghöna
Ägghöna
Ägghöna
Ägghöna

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÄGGHÖNA, 1700/1800-tal, märkt igodset P W 12 samt målat N S, fajans, höjd ca 10, längd 18 cm

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Flera glasyrnagg, slitage

871756

2021-02-21