Elis Eriksson skulptur
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ELIS ERIKSSON (1906-2006): "---och då.", monogramsignerad a tergo EEE samt daterad -61, bemålad trärelief, höjd 29, 16x38 cm
PROVENIENS: Riksförbundet för bildande konst, Utställning nr: 230, Kontraster
"Ett samlarhem"
871760
2021-02-07