Elis Eriksson skulptur

Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur
Elis Eriksson skulptur

Klubbat för:

25 000 SEK

10 000 SEK

ELIS ERIKSSON (1906-2006): "---och då.", monogramsignerad a tergo EEE samt daterad -61, bemålad trärelief, höjd 29, 16x38 cm

PROVENIENS: Riksförbundet för bildande konst, Utställning nr: 230, Kontraster

"Ett samlarhem"

871760

2021-02-07