Einar Höste, skulptur

Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur
Einar Höste, skulptur

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EINAR HÖSTE (1930-2013) "Såpbubbelkorg". Korg i metall, i originalbox, mått 12 x 12 cm.
Proveniens: Familjen Marcus
Litteratur: Bo Sylvan, Einar Höste, 2005, avbildad s. 78.
Skador: Rostangrepp på korg

871872

2021-02-28