Märta Måås Fjetterström
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Hemmamattan" ,matta, rölakan,formgiven 1926, tillverkad före 1942, dekor av polykroma fält och rutor, signerad MMF, 288 x 203 cm
Slitage, ställvis lite hårdare, skadade fransar
871877
2021-02-28