Märta Måås Fjetterström

Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström
Märta Måås Fjetterström

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Hemmamattan" ,matta, rölakan,formgiven 1926, tillverkad före 1942, dekor av polykroma fält och rutor, signerad MMF, 288 x 203 cm

Slitage, ställvis lite hårdare, skadade fransar

871877

2021-02-28