Slaglåspistol

Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLAGLÅSPISTOL, troligen svensk, 1800-talets mitt, oktagonal pipa, kolv i betsat trä, längd ca 24 cm

Senare inristat "Till Olof från Far"

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken avslag, rost

871920

2021-02-08