Ljusstakar, 1700-talets slut/omkring 1800
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut/omkring 1800, brons, klockformad fot, räfflad pelare, urnformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 28,5 cm
Bruksslitage, senare manschetter
871946
2021-02-06