Ljusstakar, 1700-talets slut/omkring 1800

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut/omkring 1800, brons, klockformad fot, räfflad pelare, urnformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 28,5 cm

Bruksslitage, senare manschetter

871946

2021-02-06