Nell Walden tempera

Nell Walden tempera
Nell Walden tempera
Nell Walden tempera
Nell Walden tempera
Nell Walden tempera
Nell Walden tempera

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

NELL WALDEN (1887-1975): "Tempera 112", monogramsignerad och daterad NW, uppfodrad på papp, daterad a tergo 1920, tempera, 24x14 cm

PROVENIENS: Kunstausstellung Der Sturm, nr 53

"Ett samlarhem"

Uppklistrad/uppfodrad

872139

2021-02-07