Rudolf Wennberg Stockholm Väggpendyl
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUDOLF WENNBERG, Stockholm, väggpendyl, Gustaviansk stil, 1940-tal, förgyllt träverk, rik dekor med pärlband, girlanger, lövverk och rosor, urhus flankerat av ymnighetshorn, höjd ca 58 cm, nyckel för uppdrag medföljer
Avslag förgyllning förekommer. Fungerar vid inlämningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
872160
2021-02-07