Miniatyrmålningar Company school Indien
Klubbat för:
4 400 SEK
5 000 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, Indien, 1800-tal, Company school, gouache på elfenben, varav en med motiv föreställande Taj Mahal, oval, 8 x 12,5 cm, skulpterad ram trä, 17,5 x 20 cm, ett porträtt på indisk högreståndskvinna, diameter 5 cm, skulpterad ram trä, 13 x 9 cm
Taj Mahal målningen med skador
872174
2021-02-28