Dantestol
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DANTESTOL, 1800-talets slut, trä, armstöd med huvuden, intarsiadekor av Medicis vapensköld, maskaroner, delfiiner, fabeldjur mm, sitthöjd ca 41 samt höjd 91 och bredd 67 cm
Fogsprickor, något ostad, fanérskador, bruks och åldersrelaterat slitage
872249
2021-02-08