Dantestol

Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol
Dantestol

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DANTESTOL, 1800-talets slut, trä, armstöd med huvuden, intarsiadekor av Medicis vapensköld, maskaroner, delfiiner, fabeldjur mm, sitthöjd ca 41 samt höjd 91 och bredd 67 cm

Fogsprickor, något ostad, fanérskador, bruks och åldersrelaterat slitage

872249

2021-02-08