Arthur Percy, Katten i fönstret
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARTHUR PERCY (1886-1976): Katten i fönstret, signerad och daterad Percy 1952, olja på pannå, 35x27 cm
PROVENIENS
Ingenjör K. H. Marvig, Växjö
UTSTÄLLD
Retrospektiva utställningen, Konstakademien, Stockholm, april 1957, katalognr 262
872273
2021-02-28