Arthur Percy, Katten i fönstret

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976): Katten i fönstret, signerad och daterad Percy 1952, olja på pannå, 35x27 cm

PROVENIENS
Ingenjör K. H. Marvig, Växjö

UTSTÄLLD
Retrospektiva utställningen, Konstakademien, Stockholm, april 1957, katalognr 262

872273

2021-02-28