Docka Bild Lilli

Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli
Docka Bild Lilli

Såld för:

25 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BILD LILLI, docka, sent 1950-tal, Reinhard Berthier, Greiner & Hausser Gmbh, Tyskland, tillverkningsperiod 1955-64, polystyrene, målat ansikte, originalkläder, höjd ca 19 cm

Åldersrelaterat slitage, gulnat, plast runt podie trasigt, lock saknas

872370

2021-02-03