Hamburgerskåp
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal, s.k. Hamburgerskåp, fanérat i valnöt, svärtade klotfötter, skurna dekorelement, bla. korintiska kapitäl, höjd 228, 231x85,5 cm
Senare dekorelement, saknar draghandtag, sprickor och slitage
872380
2021-02-03