Hamburgerskåp

Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp
Hamburgerskåp

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SKÅP, barock, 1700-tal, s.k. Hamburgerskåp, fanérat i valnöt, svärtade klotfötter, skurna dekorelement, bla. korintiska kapitäl, höjd 228, 231x85,5 cm

Senare dekorelement, saknar draghandtag, sprickor och slitage

872380

2021-02-03