Smålandsskåp 1700-tal

Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal
Smålandsskåp 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅP, s.k. smålandsskåp, 1700-talets slut, 2 delat, betsad ek, intarsiadekor i form av kompassrosor, beslag i mässing, klaff med bakomliggande lådor, höjd 208, 100x50 cm

Bruksslitage

872629

2021-02-05