Axel Petersson tillskrivna skulpturer

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AXEL PETERSSON, DÖDERHULTARN (1868-1925): tillskrivna, 2 figurer, ej signerade, skurna i lövträ, höjd ca 25 cm

Fötterna saknas på en av figurerna, armarna sitter lite lösa, slitage

872647

2021-02-08