Soffa allmoge

Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge
Soffa allmoge

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, tidigt 1900-tal, allmoge, furu, bemålad, fällbart lock, textilklädd dyna, sitthöjd ca 47, 187x55 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Bruks- och åldersrelaterat slitage, märken, slag och färgbortfall

872703

2021-02-08