Alvar Aalto soffbord

Alvar Aalto soffbord
Alvar Aalto soffbord
Alvar Aalto soffbord
Alvar Aalto soffbord
Alvar Aalto soffbord
Alvar Aalto soffbord

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALVAR AALTO (1898-1976): soffbord, artek, Finland, 1900-talets fjärde kvartal, björk, rund skiva på tre ben, diameter 75, höjd 56 cm.

Repor och märken.

872763

2021-02-12