Skrivbord möjligen soldatarbete

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIVBORD, slutet av 1800-talet, enligt påskrivt under ena lådan är skrivbordet tillverkat "1896 av Indelte soldaten Knut Strid, Dingtuna", höjd ca 75, 58x104 cm

Bruksslitage, sannolikt senare bemålat

872801

2021-02-09