Skrivbord möjligen soldatarbete
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, slutet av 1800-talet, enligt påskrivt under ena lådan är skrivbordet tillverkat "1896 av Indelte soldaten Knut Strid, Dingtuna", höjd ca 75, 58x104 cm
Bruksslitage, sannolikt senare bemålat
872801
2021-02-09