Thea Ekström blandteknik

Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik
Thea Ekström blandteknik

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

THEA EKSTRÖM (1920-1988): Komposition, signerad och daterad Ekström 25 V -76, blandteknik på papper, 21,5x13 cm

Thea Ekström född i Stockholm 1920, studerade vid Konstakademin 1955-60, utställd i bl a Paris, Washington, deltog i den internationella surrealistiska utställningen på Moderna museet 1969

Zustandsbeschreibung

Ej examinerad ur ram

872846

2021-02-03