Bägare silver 1700/1800-tal

Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal
Bägare silver 1700/1800-tal

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄGARE, silver, 1700/1800-tal, ciselerad dekor, saknar stämplar, höjd ca 10 cm, vikt ca 153g,

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Siltage, märken och ojämnheter

872851

2021-02-08