Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULPTUR, Afrika, 1900-tal, träskuren samt bemålad, monterad på träsockel, höjd ca 100 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

PROVENIENS: Inköpt på resa 1968-1969, av Olof Hellström som även snidat och träsocken

Färgbortfall samt träsprickor

872871

2021-02-08