Oljemålning, Ecce Homo
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GIOVANNI FRANCESCO BARBERI kallad IL GUERNICO (17/1800-tal) hans art, Ecce Homo, olja på duk, 73,5 x 58 cm
Målningen ansluter till Il Guercinos Ecce Homo, utförd 1644, i Galleria Nazionale d´Arte Antica, Rom
Uppfodrad, retuscher, mindre tryckmärke
872905
2021-02-28