Oljemålning, Ecce Homo

Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo
Oljemålning, Ecce Homo

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GIOVANNI FRANCESCO BARBERI kallad IL GUERNICO (17/1800-tal) hans art, Ecce Homo, olja på duk, 73,5 x 58 cm

Målningen ansluter till Il Guercinos Ecce Homo, utförd 1644, i Galleria Nazionale d´Arte Antica, Rom

Uppfodrad, retuscher, mindre tryckmärke

872905

2021-02-28