George Rouault

George Rouault
George Rouault
George Rouault
George Rouault

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORGES ROUAULT (1871-1958): "Noces", etsning och akvatint, signerad i blyerts samt monogramsignerad i trycket, daterad 1928, bildmått ca 40x30 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Ej examinerad ur ram, löst sittande glas

872959

2021-02-08