Ewa Rudling c-print
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWA RUDLING (född 1936): "Gloria Swanson - Charles de Gaulle Airport", signerad och numrerad a tergo Ewa Rudling 1/30, fotografi, bildmått ca 20,5x28,5 cm
Ewa Rudling om GLORIA SWANSON - Sunset Boulevard:
"- 75 år och hedersmedborgare i Paris. Även filmstjärnor måste vänta på planet när de flyger hem. Vi fick 45 minuter i vip-rummet på Charles de Gaulle."
HISTORIK: Ursprungligen Gloria Josephine May Swenson, född 27 mars 1899 i Chicago i Illinois, död 4 april 1983 i New York i New York, var en amerikansk skådespelare.
873117
2021-02-06