Ewa Rudling c-print

Ewa Rudling c-print
Ewa Rudling c-print
Ewa Rudling c-print
Ewa Rudling c-print
Ewa Rudling c-print
Ewa Rudling c-print

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Gloria Swanson - Charles de Gaulle Airport", signerad och numrerad a tergo Ewa Rudling 1/30, fotografi, bildmått ca 20,5x28,5 cm

Ewa Rudling om GLORIA SWANSON - Sunset Boulevard:
"- 75 år och hedersmedborgare i Paris. Även filmstjärnor måste vänta på planet när de flyger hem. Vi fick 45 minuter i vip-rummet på Charles de Gaulle."

HISTORIK: Ursprungligen Gloria Josephine May Swenson, född 27 mars 1899 i Chicago i Illinois, död 4 april 1983 i New York i New York, var en amerikansk skådespelare.

873117

2021-02-06