Oljelampa

Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa

Klubbat för:

8 800 SEK

8 000 SEK

OLJELAMPA, persisk, med kufisk skrift, ca 1100-1200-tal, tre delar, brons, höjd ca 43 cm

Mindre bitar upptill borta, bruks och åldersrelaterat slitage

873140

2021-02-08