Klubbat för:
8 800 SEK
8 000 SEK
OLJELAMPA, persisk, med kufisk skrift, ca 1100-1200-tal, tre delar, brons, höjd ca 43 cm
Mindre bitar upptill borta, bruks och åldersrelaterat slitage
873140
2021-02-08