Eduard Seiler flygel "Baby Grand"
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ED SEILER, flygel, 1920/30-tal, Liegnitz, Tyskland, "Baby Grand", Nr 130, tangenter i elfenben, hjul och beslag i mässing, invändigt stämplad, höjd ca 95 cm, yttermått ca 143x145 cm
Ej genomgånget, mindre avslag på 1 tangent, ostämt, torrsprickor
873207
2021-02-04