Slagbord furu
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal, massiv fur, med lådor i sarg, två uppfällbara slag, höjd ca 74, 105x57 cm, slag à 58 cm
Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem
Bruks- och åldersrelaterat slitage, fläckar, märken och slag
873210
2021-02-08