Slagbord furu

Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu
Slagbord furu

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGBORD, allmoge, 1800-tal, massiv fur, med lådor i sarg, två uppfällbara slag, höjd ca 74, 105x57 cm, slag à 58 cm

Ingår i temaauktion: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Bruks- och åldersrelaterat slitage, fläckar, märken och slag

873210

2021-02-08