Duk damast 1800-tal

Duk damast 1800-tal
Duk damast 1800-tal
Duk damast 1800-tal
Duk damast 1800-tal
Duk damast 1800-tal
Duk damast 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSDUK, 1800-talets senare del, linnedamast, bård med meanderslinga, spegel med strödda blomsterbuketter, broderat monogram (PF för Palmborg och Frick, sannolikt vid bröllopet 1883), ca 220x210 cm

873312

2021-02-08