Stolar delvis 1700-tal

Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal
Stolar delvis 1700-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 4 st., en 1700-talets andra hälft samt tre repliker tillverkade kring sekelskiftet 18/1900, vitmålad stomme med förgyllda skurna dekorelement, tygklädda sitsar, sitthöjd ca 45 cm

Stol från 1700-tal: senare bemålning, åldersrelaterat slitage, flagnad färg

873315

2021-02-04