Lennart Jirlow, färglitografi
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENNART JIRLOW (1936-2020): Ridå till "Annie Get Your Gun", 1991, signerad L Jirlow, 56/225, färglitografi, blindstämpel Mourlot, 78x62 cm,
Utgiven av China Teatern, Stockholm
På baksidan tuschteckning samt dedikation av Hasse Wallman (1936-2014), känd entreprenör, impressario, kompositör, regissör, sångtext- och manusförfattare, produktionsledare och direktör
PROVENIENS
Ann-Sofie Orbell Bergman, Stockholm, nöjesdrottning, artistcoach och en av grundarna till klassiska showkrogen Golden hits i Stockholm
873319
2021-02-28