Lennart Jirlow, färglitografi

Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi
Lennart Jirlow, färglitografi

Klubbat för:

5 800 SEK

3 000 SEK

LENNART JIRLOW (1936-2020): Ridå till "Annie Get Your Gun", 1991, signerad L Jirlow, 56/225, färglitografi, blindstämpel Mourlot, 78x62 cm,
Utgiven av China Teatern, Stockholm

På baksidan tuschteckning samt dedikation av Hasse Wallman (1936-2014), känd entreprenör, impressario, kompositör, regissör, sångtext- och manusförfattare, produktionsledare och direktör

PROVENIENS
Ann-Sofie Orbell Bergman, Stockholm, nöjesdrottning, artistcoach och en av grundarna till klassiska showkrogen Golden hits i Stockholm

873319

2021-02-28