Vinofferbägare porslin Kina

Vinofferbägare porslin Kina
Vinofferbägare porslin Kina
Vinofferbägare porslin Kina
Vinofferbägare porslin Kina
Vinofferbägare porslin Kina
Vinofferbägare porslin Kina

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VINOFFERBÄGARE, blanc de chine, Kina, Qingdynastin, 1700-tal, i form av ett noshörningshorn, dekor i relief, höjd 4 cm.

Lättare bruksslitage, tillverkningsdefekter.

873421

2021-02-14