Gert Marcus , Di-edersekvensen
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GERT MARCUS (1914-2008): Di-edersekvensen, signerad och daterad GM -67, bemålad plåt, höjd 70 cm.
PROVENIENS
Konstnärens familj
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2013, katalognr 1033
Privat samling, Bryssel
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
873507
2021-02-28