Gert Marcus, Di-edersekvensen

Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen
Gert Marcus, Di-edersekvensen

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GERT MARCUS (1914-2008): Di-edersekvensen, signerad och daterad GM -67, skulptur i bemålad plåt, höjd 24 cm.

PROVENIENS
Konstnärens familj
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2013, katalognummer 1056,
därefter i privat samling, Bryssel

873526

2021-02-28