Charles & Ray Eames "Eames Plastic Chair - DSW"

Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Chair - DSW", stolar, 4 st, Vitra, 2013, modellen ursprungligen formgiven 1950, sitsar i svart polypropylen, benställning i svartlackerat trä samt metall, etikettmärkta samt stämpelmärkta, sitthöjd ca 44 cm

Zustandsbeschreibung

Lättare bruksslitage, repor.

873568

2021-02-13