Otto Schulz pall
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OTTO SCHULZ (Tyskland, 1882-1970), pall, Boet, 1930-tal, klädd med rött skinn, dekor av pärlspik, uppfällbar sits med underliggande förvaring, bredd 58,5 cm, höjd 45,5 cm.
Slitage, repor, skav, locket löst, fläckar.
873576
2021-02-10